Szeretettel köszöntelek a Kineziológia közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kineziológia vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Kineziológia közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kineziológia vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Kineziológia közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kineziológia vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a Kineziológia közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
Kineziológia vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
A közelmúltban jelent meg egy cikkem a Mit érdemes tudni a kineziológiáról címmel.
A cikket Köves Zsuzsanna lektorálta, a Oneness Kineziológiai Világkongresszus igazgatója. Zsuzsával több, mint egy éve találkoztam először az egyik képzésén vettem részt. Azóta is rendszeres hallgatója vagyok. 10 évvel ezelőtt volt a Knock 2001 Kineziológiai Világkongresszus, melynek akkor is Zsuzsa volt a fő szervezője, igazgatója.
Most vele beszélgetek, a kineziológiáról, a kongresszusról.
Zsuzsa! Miután a cikket olvastad, fogalmazódott-e meg benned valami olyasmi, hogy „na ez kimaradt belőle, pedig fontos lenne”?
Nem is tudom! Számomra a kineziológia tanulása /és azóta művelése és tanítása/ azt hozta meg, hogy egyensúlyba került az életem. Másképpen gondolkozom az életemről, a kapcsolataimról, a prioritásokról, s egyáltalán talán mindenről, ami fontos NEKEM! Én nem egy módszerként – pénzkereseti lehetőségként tekintek a módszerre, hanem mint a boldog élet „elixírjére”. Ebben a felborult értékrendű világban igen fontos, hogy az egyén ne másokat okoljon sanyarú sorsáért, hanem vegye kezébe az élete irányítását, s találja meg azt, ami NEKI a legjobb.
Háááát talán nekem ez a fontos: A belső béke, az egészség, a jó közérzet.
Régóta okítod a magyar kineziológusokat és segíted az embereket. Mit gondolsz a tapasztalataid alapján, mi a kineziológia igazi sikere?
Ezen még nem gondolkoztam! Talán az, hogy mindenoldalúan közelíti meg az egyént, de nem elszigetelten, hanem a kapcsolatrendszerével együtt. Foglalkozik a testtel, a lélekkel, a gondolkodással, s ezeket hozza harmóniába, egyensúlyba. Sőt, a legújabb kutatási eredmények az agyban való rend csinálást is meghozzák. S számomra ez azért fontos, mert minden az agyunkban dől el. S ha ott rend van: minden rendben van.
Mit javasolsz azoknak az embereknek, akik még csak most hallottak először a kineziológiáról, mihez fogjanak először, hogy jobbá tegyék az életüket?
Keressenek maguknak egy hiteles segítőt-kisérőt, aki mankót nyújt ahhoz, hogy a kezdeti lépéseket megtegyék. Aztán el kell dobni a mankót, és felelősséggel kell élni a saját életüket, felelősséget vállalva tetteikért, sőt, gondolataikért, s természetesen önmagukért.
A mai kor embere elég keveset tud a saját teste működéséről. Az orvostudomány és a gyógyszeripar karöltve. Véleményed szerint mi az a három legnagyobb hiba ami visszafog bennünket embereket attól, hogy az ősi tudásunkat, az öngyógyító mechanizmusunkat beindítsuk?
Nagyon érdekeseket kérdezel!
Nincs hiba! Minden egyes lépésre szükségünk van ahhoz, hogy fejlődhessünk! Sajnos, mi gyarló emberek csak a hibákból tanulunk /vagy abból sem!/. Talán ezt igen fontos felismernünk. A másik fontos lépés az, hogy ne akarjunk másoknak megfelelni! Tegyük azt, ami önmagunknak a legjobb! S ha kiderül hogy mégsem volt jó? Akkor ez egy nagy-nagy tanulás! Az egész életünk tanulás! /S gondolj bele, hogy az emberek nagy része nem szeret tanulni….. tehát az én olvasatomban: nem szeret élni. Pedig, igen szép az élet! Tele van kihívásokkal, megoldandó feladatokkal! S ez a fejlődés útja! Felelősséget kell vállalnunk saját életünkért. /S a felelősség hiánya talán a harmadik!/ Imádunk a felelős személy szerepében tetszelegni! Felelősséget vállalunk felnőtt gyerekünkért, szüleinkért, barátainkért, kutyáért, kismacskáért, de önmagunkért? Saját jelenünkért és jövőnkért? Akkor nem szemetelnénk, nem járnánk környezetszennyező autókkal, nem használnánk műanyag flakont és zacskót, nem mérgeznénk a földet, a vizet, nem vágnánk ki az erdőket, stb… vagy nem gyűlölködnénk, nem szórnánk szét mérgező érzelmeinket….. nem akarnánk, hogy gyermekeink olyanok legyenek, amilyennek mi kitaláljuk őket, hanem hagynánk, hogy legyenek önmaguk, s szeretnénk és elfogadnánk őket olyannak, amilyenek. És ugyanez a párkapcsolatokban…. De ne menjünk ebbe bele. Ez egy igen komoly téma, amiről több könyvet lehet megírni… és sokan már írtak is.
A riport elején azzal kezdtem, hogy 2001-ben is volt már egy Kineziológiai Világkongresszus és azt is Te szervezted. Mesélj erről egy kicsit többet. Hol volt ez a kongresszus, kik voltak ott? Mi volt az apropója? (Hogyan/miből lett megteremtve az anyagi háttér?)
Hááát az egy szép történet.
0 forintból indultunk. Ismerőseim, barátaim felismerték azt, hogy milyen fontos ügy ez Magyarországnak, s támogattak. Ki anyagiakkal, ki termékekkel. Sajnos, ez most sincs másképpen. S akkor is Kecskemét adott otthont a rendezvénynek. Én ott vagyok otthon, s ott tudtam megnyerni ügyünknek támogatókat.
S miért fontos? A világ minden pontján, mint egy pozitív vírus terjed a kineziológia. Hivatalos kutatások vannak egyetemeken, intézetekben. /pl. Amerikában, Oroszországban, Svájcban, stb./ A cél az, hogy ne gyógyszerekkel nyomjuk el a tüneteket, hanem humánus módon, használva az „égiek” által adott segítségeket támogassuk az embereket abban, hogy a legtöbbet és legjobbat tudják kihozni magukból.
2001-ben kopogtattunk /KNOCK/ Európa és a világ kapuján. Először volt nemzetközi kineziológiai kongresszus volt „ost-blokk” országban. S most lesz másodszor! Olyan emberek tartottak előadást, akik a módszer kidolgozói! Pl. John F Thie, aki az első kineziológiai ág: a Touch for Health (Gyógyító érintés) atyja, vagy Gordon Stokes, aki a Three in One (Három az egyben) ág egyik kidolgozója. Sajnos ők már nem élnek, de előadásuk anyaga megtalálható kongresszusunk honlapján. Ez volt az első alkalom, hogy a szakma magyarországi művelői átfogó képet kaptak arról, hogy a kineziológia egy gyűjtőfogalom, s több, mint 30 ágat foglal magában. S ha még azt is hozzátesszük, hogy napról napra fejlődik, s olvasztja magába az új tudományos felfedezéseket is, hatalmas információ ez a minőségi munkára törekvő segítőknek. Idén a nagy öregek közül a DEWE házaspárt köszönthetjük rendezvényünkön, akik Új-Zélandról érkeznek és a Professzionális Kineziológiai Praktikum szülői, vagy Daniel Whiteside a Three in One (Három az egyben) módszer társkidolgozója, de ténylegesen minden földrészről jönnek szakmánk igen kiváló művelői, s az előadások mellett workshopokat és tanfolyamokat is tartanak.
A 2001-es rendezvény meghozta Magyarországnak nemcsak a szakmai elismerést, hanem a jó hírünk széthordását a világban. Azóta többen visszajöttek túristaként, már nem kell kopogtatnunk, hiszen egyenrangú tagjai vagyunk a szakmai világnak, elismerik munkánkat, számítanak ránk! Most Az EGYSÉGET hirdettük meg: egységet a világ népei között, az emberek között, a nő és férfi között, a kineziológiai ágak között, az orvosok és természetgyógyászok között…. Egy nagyszerű demonstrációt tervezünk az együttgondolkodásra, együtt ünneplésre, együtt tanulásra mindenkivel, aki ebben részt szeretne venni!
Tehát most is lesz egy ilyen nagyszabású kongresszus. Ennek a kongresszusnak is Te lettél a szervezője, igazgatója. Mit lehet tudni már erről a kongresszusról? Kik lesznek ott? Milyen programok lesznek?
A honlapunk elérhetősége: www.oneness2011.com
Japántól, Indonézián keresztül, Ausztráliáig és Amerikáig, s természetesen Európa szinte mindegyik országából jönnek előadók. Várunk minden érdeklődőt résztvevőnek, és várunk mindenkit, aki szívesen támogatná „egység teremtésünket”, akár hirdetéssel, szponzorálással. Mindenki, aki segít minket „pénzzel, paripával, fegyverrel” felkerül a honlapunkra, s bekerül a kongresszusi kiadványunkba, ami minden földrészre elkerül. Külföldön rang a kinti kongresszusok támogatójának lenni, szeretnénk, ha itthon is így lenne!
Az már nem kérdés, hogy miért érdemes részt venni a kongresszuson? Na de, kiknek mondanád azt, hogy „Neked aztán ott a helyed”?
Mindenkinek ott a helye, aki tanulta, műveli, tanítja a kineziológia bármely ágát! Várjuk az egészségügyi szakdolgozókat, akiknek rendezvényünk kredit pontot ér! S nem utolsó sorban egy kitekintést az alternatív gyógymódok alkalmazásáról a világban. Várunk pedagógusokat, akik „ötlet-börzének” tekintik konferenciánkat, hogy saját diákjainak képesség-fejlesztésében milyen új módokat alkalmaznak más országokban, földrészeken Honkongtól Izraelen át Bécsig. S jó lenne, ha nemtől-szakmától függetlenül eljönnének érdeklődők, akik kíváncsiak a világban megjelenő újdonságokra, s nyitottak ismeretlen módszerekre, s csak saját fejlődésük érdekében tájékozódnak egy számukra ismeretlen világról. Tehát BÁRKIT…. MINDENKIT…..
Említetted az előzőekben, hogy a 2001 –es kongresszust is sokan támogatták, szponzorálták és, hogy ezt a kongresszust is hasonló módon tudod/lehet megszervezni. Mire van szüksége a kongresszusnak? Minek örülnétek a leginkább?
Amerikában Obama kampányát 5 dollárral szponzorálták a New-York-i koldusok, mert fontos volt nekik az, hogy Obama nyerjen.
Én azt kérem mindenkitől, hogy ha fontos az Egység ügye, akár egy kineziológiai oldás árával is hozzá tud járulni rendezvényünk sikeréhez. Természetesen minden természetbeni támogatást is szívesen fogadunk: minden ehetőt és ihatót, mindent, amit egy rendezvényen használni tudunk a műanyag pohártól a tollakig. Nagyon nagy örömmel és hálával köszönünk meg mindent, és cserében reklámot tudunk biztosítani cégeknek, egyéni vállalkozóknak egyaránt.
Aki úgy dönt, hogy szeretné támogatni akármilyen kicsivel is ezt a világméretű, ugyanakkor mégis elsősorban magyaroknak is szóló kineziológiai világkongresszust, az hogy tudja ezt megtenni?
Forint támogatást az OTP 11773322-01972087-es számlaszámra lehet utalni, a megjegyzésbe a nevet, lakhelyet kérem, hogy írják be, s azt, hogy a kongresszusra küldik. S ha jelzi e-mail-ben támogatását, külön megköszönjük!
Ha hirdetni szeretnének a kongresszusi kézikönyvben, vagy egyéb adományokkal járulnának hozzá a sikerhez, kérem, hogy a kovzsu@freemail.hu e-mail címen keressenek meg, beszéljük meg!
Azt gondolom, hogy rendkívül fontos információkkal gazdagodtunk! Én egy oldás árával biztos, hogy támogatom a Oneness Kineziológiai Világkongresszust!
Köszönöm Zsuzsa, hogy erről sikerült beszélni, remélem, hogy sok emberben fog most megmozdulni valami, ami a kineziológia megismerésének irányába visz.
Légy részese Te is ennek az ünnepnek, demonstrációnak, tanulásnak, szórakozásnak!
Legyél a részese az EGYSÉG Konferenciának!
Gyere, bővítsd a tudásodat a szervezendő tanfolyamokon!
Egy
Gyönyörködő
Szeretettel teli
Érdeklődő
Gondoskodó
WORLDWIDE KONGRESSZUS Magyarországon, Kecskeméten
|
|
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kapcsolódó hírek:
Szexeljünk együtt! :)))
Hírek a Kineziológiai Világkongresszus háza tájáról
ÚJ ELŐADÓK a Oneness 2011 Világkongresszuson!!!
TUDTAD?